Jdi na obsah Jdi na menu

Česko v Německu zaválelo

18. 10. 2007

Český výběr v čele s trenérem Karlem Brücknerem s přehledem vyhrál nad výběrem Německa. A zajistil si postup na mistrovství Evropy u našich Jižních sousedů z Rakouska a Švýcarska. Mistrovství je zajímavé tím, že se bude konat ve dvouch sousedících zemích, zmiňovaném Rakousku a Švýcarsku. Češi hned od prvních minut na věřící si Němce zaůtočili. V zápasu si nasadil kapitánskou pásku Petr Čech místo zraněného Tomáše Rosického, který v zápase nenastoupil. Časomíra neukázala ani dvě minuty a už se za Německou obranu dostal Libor Sionko a Jan Koller a hned z první šance byl gól. Německo nemělo své opory jako byl záložník Chelsea FC Balack který kvůli zranění nemohl do zápasu nastoupit.  Nečekaná Česká hra srazila Němce na kolena i podruhé, v 23. minutě skóruje Marek Matějovský. Skvěle prošel pravou stranou obrany Německa. Ani ten nejodvážnější sázkař netypoval že po 23. minutách to bude už 0:2 pro Čechy. Do koce prvního poločasu se hrálo se stejným výsledkem. Začíná druhý poločas. V 64.minutě si pohrál Plašil s Německou obranou a zvýšil na konečných 0:3 pro Čechy. Již tak nervóznější Německo už nedokázalo skórovat a tak výsledek skončil příznivěji pro Čechy 0:3.Češi si můžou začít balit kufry na Mistrovství Evropy.