Jdi na obsah Jdi na menu

Češi zdolali Slovensko 3:1

18. 11. 2007

V Praze na Letné se utkalo ve federálním derby Česko Slovensko. Češi už měli postup na Euro jistý, ale jde jim o prvenství ve skupině. Tento den nebyl významný jenom fotbalem, ale 18. let do sametové revoluce. Co jsme se rozdělili ze Slovenskem,utkali jsme se celkem třikrát. Slováci vždy prohráli o tři góly. Již od prvních minut Češi na Slovensko vedli veliký tlak a to je srazilo už v 13.minutě poslal míč do sítě Zdeněk Grygera. Do přestávky se nijak výrazně stav neměnil. Ale Jan Koller mohl ještě zvýšit, ale netrefil prázdnou Slovenskou branku. Výsledek prvního poločasu byl 1:0. Po přestávce zvýšil hráč Sparty Marek Kulič na 2:0. Poté si nešťastně srazil míč do České branky Michal Kadlec, ale Kapitán české reprezentace dlouho neváhal a vystřelil a zvýšil na 3:1, Výsledek už se do konce poločasu neměnil a tak Češi už po čtvrté vyhráli nad Slováky. Porušili jsme tradici, nevyhráli jsme o tři góly, ale to nikomu nevadilo. Postup na Euro Češi oslavili ohňostrojem.