Jdi na obsah Jdi na menu

Češi zdolali Kypr 0:2, jsou první ve skupině

22. 11. 2007

Češi zdolaly Kypr 0:2, jsou první ve skupině

Češi odlétali na Kypr z jasným cílem umístit se ve skupině jako první. Trenér Brückner se stále rozhodoval koho postaví mezi tři tyče, rozhodoval se mezi Danielem Zítkou a brankářským talentem z Plzně Michal Daněk. Nakonec třináctý brankář který si zachytal byl starší z dvojice Daniel Zítka. Dále na Kypr neodletěl kapitán Tomáš Rosický, zraněný Petr Čech a další. Na stadio přišlo asi 10 000. diváků. Už od prvních minut si dělali Češi respekt. V úvodu se trefil mladý hráč Daniel Pudil. Poločas skončit, 0:1 pro Čechy. Kypr si vyvinul šance, ale Češi je dokázali vždy zvrátit. Nejnebezpečnější šance Kypru byla poté co Zítkovi vypadl míč z rukavic, ale Kyperský hráč trefil našeho obránce. Poté na trávník vyběhl Milan Baroš. Po Plašilově roku skóroval hlavou náš dlouhán Jan Koller a načal druhou padesátku gólů v reprezentačním dresu.